Pandemické nariadenia celoštátneho lockdownu týkajúce sa aj zákazu zhromažďovania sa, neplatia len u nás, ale aj Rakúsku. To ale odignorovalo až 96 turistov z rôznych kútov Európy, ktorí sa vybrali do známeho lyžiarskeho strediska St. Anton am Arlberg.

Podľa agentúry Reuters starosta obce v Tirolsku potvrdil skutočnosť, že aj napriek tomu, že majú byť hotely pre turistov zatvorené, stále prichádzali desiatky nových hostí veselo sa lyžovať. Ale už viac nebudú. Tirolskí policajti zorganizovali kontrolnú akciu, ktorá dopadla úspešne.

“Skontrolovaní a pokutovaní boli okrem iných Briti, Dáni, Švédi, Rumuni, Nemci, Austrálčania, Íri a Poliaci,” uviedla polícia s tým, že za porušenie nariadení im hrozia pokuty do výšky 2180 eur.

Inak ako pokutovaním sa zlepšenie situácie a zamedzenie príchodu turistov v krajine neuskutoční. Problémom však je, že mnohí obchádzajú zákon nahlásením si pobytu v miestnych ubytovniach za účelom hľadania si práce. „Hoci “radoví” lyžiari nemôžu prenocovať v lyžiarskych strediskách, ohniská nákazy koronavírusom sa objavili na kurzoch pre inštruktorov lyžovania, ktoré zostali povolené pre návštevníkov z celej Európy,“ uvádza portál Reuters.

Zdroj: Reuters, topky.sk | Foto: Pixabay