Čo by ste robili, ak by ste sa v lese stretli s medveďom? Bežať sa rozhodne neodporúča a hranie sa na mŕtveho je tiež efektívne len v niektorých situáciách. Navyše, ak k niečomu takémuto skutočne v živote človeka dôjde, väčšina rád aj tak ustupuje našim prirodzeným stresovým reakciám. Veľmi obdivuhodne na to išli turistky v mexickom parku Chipinque, ktoré narazili na medveďa čierneho.

Medveď čierny je potenciálne veľmi nebezpečný tvor. Hoci bol ten, ktorého stretli turistky v parku, ešte len hravé a zvedavé mláďatko, už aj tak ich svojou váhou niekoľkonásobne prevyšoval. Z celej situácie vzniklo aj video.

Medvedík sa priblížil k trom ženám tak blízko, ako to len šlo. Mimoriadne ho zaujala najmä jedna, ktorej neustále očuchával nohy a dokonca sa staval na zadné, aby sa dostal k jej vlasom. Pohotová slečna nielenže napriek všetkému zostala pokojná, no ešte si aj so zvedavým obyvateľom lesa stihla urobiť aj selfie.

Aj ostatné ženy sa namiesto kriku či behu, ktoré by mohli medveďa zbytočne vyprovokovať, rozhodli zostať ticho stáť. Macko to po pár minútach, čo si slečnu oňuchal a dokonca trochu pobúchal packami, no reakcie sa nedočkal, vzdal a odkráčal preč, odkiaľ prišiel.

Zdroj: YouTube/ppv_tahoe | Foto: Pinterest, YouTube/ppv_tahoe