Keď zdravotníčka menom Laura fotila a publikovala svoju selfie, nemohla ani len tušiť, čo tým spôsobí. V časoch pred koronavírusom by nikoho nenapadlo hejtovať neznámeho človeka kvôli líčeniu a filtrom, teraz je ale všetko iné. A tak tento jediný detail – riasenka, make-up a lesk na pery – spustil vlnu nenávisti, ktorú si všimli dokonca aj svetové médiá!

„Som pyšná, že som zdravotníčka,“ napísala Laura k spornej fotografii a postla ju na Twitter, čím to celé začalo. Od tej chvíle sa na ňu valili tisícky komentárov. A rozhodne nie všetky boli len pozitívne.

„Pozrite na mňa, som úžasná a pracujem pre zdravotnícky sektor! Fotím si selfíčka pre pár lajkov, kým ľudia umierajú!,“ vytkol jej istý komentujúci. Zďaleka nebol jediný, kto vo fotke videl len snahu zaujať na úkor smrtiacej choroby. „Som pyšná, že som sa zdravotníčka, čo sa kvôli jednej blbej selfie maľovala hodinu.“ 

Komentáre ako “nepochybujem, že máš na robote aj užitočnejšie veci, než vyšpuľovať sa do telefónu” či „je celonárodná kríza – mohla by si aspoň na jeden deň prestať žobrať o pozornosť!” si Laura čítala s otvorenými ústami. Takú reakciu naozaj nečakala.

„Publikovala som foto v uniforme, lebo som mala za sebou poriadne náročnú zmenu pri pacientoch s COVID-19 a cítila som sa strašne. Následkom bol prílev followerov a milých komentárov, čo bolo naplňujúce a krásne, ale tiež kopa hejtov za môj vzhľad a make-up,“ vyjadrila sa pre médiá 24-ročná zdravotníčka, podľa ktorej je celá táto kauza „totálne chorá“.

Zdá sa, že mladá zdravotníčka sa nepoučila. Túto selfie s nápisom „takto sa cítim po poslednej zmene“ publikovala len pred pár hodinami.

Laura sa totiž podľa vlastného názoru líči len veľmi jemne a vôbec nemala v úmysle na seba priťahovať pozornosť. Svojou fotografiou len túžila poslať svetu posolstvo: „Niektoré komenty ma priamo vinili z úmrtnosti. Ľudia mi v nich tvrdili, že keby ma stretli naživo, nenechali by sa mnou ošetriť. Veľmi ma to ranilo, lebo nedokážem pochopiť, ako jedna fotka môže spustiť takú vlnu nenávisti. Všetko, čo som chcela, bolo inšpirovať mladých ľudí, aby na seba boli milší.”

Zdroj: Metro.co.uk | Foto: Instagram, Pixabay, Twitter