V prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa konečne dozvedáme detaily o tom, ako bola celá akcia naplánovaná a prevedená. Špecializovaný súd pred pár hodinami zverejnil vyjadrenie, ktoré je anonymizované, no napriek tomu odhaľuje šokujúci plán! 

 

Z vraždy sú momentálne obvinené 4 osoby, o ktorých sme informovali aj v predchádzajúcom článku, teraz si môžeme pozrieť, ako celý tento ohavný čin prebehol. Miesto činu si podľa správy páchatelia boli najskôr sedemkrát obzrieť, pričom používali rôzne autá a dorozumievali sa dohodnutými signálmi – najčastejšie prezvonením na mobilné telefóny, ktoré si jednorázovo kúpili iba kvôli tejto akcii.

Páchatelia sa týmto spôsobom chceli vyhnúť zanechaniu akýchkoľvek stôp. Obvinená Alena Zs., si podľa oficiálneho vyjadrenia objednala vraždu pri osobnom stretnutí vo vozidle pred svojim domom, pričom sprostredkovateľovi pri druhom stretnutí tohto typu mala na mobilný telefón odfotiť osobné údaje, adresu pobytu a podobizeň novinára, ktorého mali neskôr zavraždiť.

Tento muž mal zabezpečiť ďalších dvoch mužov, ktorí pôsobili ako vykonávatelia a v osudný deň usmrtili mladého novinára dvomi strelami do hrude, ktoré spôsobili priestrel srdca a masívne krvácanie, a jeho snúbenicu jednou strelou do hlavy. Tento čin trval doslova len niekoľko minút.

Za odpornú prácu dostali zaplatenú sumu 50-tisíc eur a zároveň aj odpustenie dlhu vo výške 20-tisíc eur. Objednávateľka vraždy vraj bola nahnevaná, že vykonávatelia zabili aj Martinu Kušnírovu, pretože tá nebola cieľom celej objednávky. V správe sa ďalej píše, že peniaze dostali v 500 eurových bankovkách zabalených do servítky.

Detaily celého motívu vraždy však stále ostávajú zahmlené, o objednávateľke Ján Kuciak nikdy nepísal, a nemala tak akýkoľvek jasný dôvod želať si jeho smrť. Jeho posledný článok poukazoval na prepojenie Úradu vlády SR a talianskej mafie, nie je preto vylúčiteľné, že za vraždou stojí oveľa väčšia ryba, podozrenie sa pohybuje aj okolo známenho podnikateľa Mariána K. Samotná polícia priznala, že zatiaľ nepozná skutočného objednávateľa – toho, ktorý sa skrýva v pozadí celého skutku.

Obvinených Tomáša Sz., Miroslava M., Zoltána A. a Alenu Zs. zatiaľ poslal Špecializovaný súd do väzby, traja z nich proti rozhodnutiu podali sťažnosť, no tá bola zamietnutá Najvyšším súdom SR. Dúfame, že sa páchatelia tak skoro na slobodu nedostanú, a s napätím budeme sledovať ďalšie dianie v tejto kauze, ktorá tak hlboko zasiahla celé Slovensko. Celé uznesenie zverejnil aj denník pravda.sk.

Zdroj/Foto: pravda.sk, aktuality.sk, facebook