Žiaci základných či stredných škôl by sa už radi vrátili do lavíc, dištančného vzdelávania majú viacerí dosť. To si povedia aj rodičia, ktorí s učením strácajú veľa času aj trpezlivosti, predsa len deťom chýba odborník, učiteľ. Dnes na tlačovej besede minister školstva Branislav Gröhling spolu s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím nikoho nepotešili.

„Veľmi by sme boli radi, ak by mohli deti od 1.2 nastúpiť do škôl, ale situácia sa nie a nie zlepšiť,“ začal minister Krajčí s tým, že dali na rady konzília odborníkov, podľa ktorých je na návrat do škôl ešte skoro. Naďalej tak ostávajú otvorené len škôlky a 1. stupeň základných škôl len pre deti rodičov v kritickej infraštruktúre.

Minister školstva Branislav Gröhling však uviedol, že hoci sa ďalší týždeň návrat do škôl neuskutoční, tak za ten čas aspoň rozhodnú o pevnom termíne, dúfajúc v 8. február. To všetko bude samozrejme možné len ak sa situácia v krajine zlepší.

“Verím, že do toho prezenčného vzdelávania sa od 8 februára vrátime. Pôjdeme od materských škôl a prvého stupňa,” povedal Gröhling s tým, že jarné prázdniny by sa mali uskutočniť v pôvodne plánovaných dátumoch.

Viac informácii sa dozviete vo videu:

Zdroj: HN Televízia | Foto: Pixabay