Politický súboj medzi šéfom parlamentu Borisom Kollárom a jeho bývalým podpredsedom Petrom Pellegrinim sa niesol v pokojnom duchu, avšak líder novovzniknutej strany Hlas-SD si v závere celkom nepekne politicky zavaril. 

Viacerí politológovia tvrdia, že práve táto zmierlivá komunikácia je cieľom získavania si politických bodov a otvorenia možnej spolupráce strán SME rodina a Hlas-SD. Obaja predstavitelia sa počas diskusie opakovane zhodli a snažili sa pôsobiť veľmi ústretovo.

Po obhájení “krajčírskej” kauzy počas lockdownu a využitia štátnej letky počas Silvestra 2019 sa dostal k otázke ohľadne vakcinácie. ,,Keď to chcete robiť profesionálne, musíte to robiť na základe nejakých dát a analýz. Kampaň nemôže byť robená len na tom, že ktorá herečka, ktorá športovkyňa a ktorý spevák sa tam s “véčkom” odfotí. Ja nehovorím, že to netreba robiť, ale ľudia, ktorí majú obavu, chcú vedieť o vakcíne – na akom princípe je robená a či má z dlhodobého hľadiska vplyv na ich zdravie,” otvorene kritizuje bývalý premiér.

Dodal, že očkovacia kampaň by mala v prvom rade vyvracať zlé fakty, ktoré sa o vakcíne šíria a naznačil, že známe osobnosti v nej vystupujú za peniaze a za prednostné očkovanie. ,,Ja by som preferoval nie túto “hala-bala” teatrálnosť, že hviezdičky pofoťte sa, možno sú aj vďační, že v tomto marazme niečo zarobia.”

Ministerstvo zdravotníctva sa ale ihneď voči týmto dezinformáciám ohradilo, reagovala aj Kamila Magálová, jedna z tvárí kampane. „Pellegrini nás nazval hviezdičkami, čo je pri mojom veku dosť smiešne a trocha aj za čiarou. Zrejme ma dávno nevidel, keďže v operetách neúčinkujem.”

Celú reláciu O 5 minút 12 si môžete pozrieť >>>TU<<<

Foto: RTVS/ O 5 minút 12, Facebook/ Peter Pellegrini | Zdroj: RTVS/ O 5 minút 12, Ministerstvo zdravotníctva, dennikn.sk/ minutapominute