Pomoc v núdzi je tou najprirodzenejšou vlastnosťou, ktorou oplýva každé živé stvorenie. A práve ľudia vedia pomôcť najviac, dokonca zachrániť život a darovať domov. Srdcervúci príspevok, ktorý na Facebooku zverejnila istá Slovenka zo Senca, dojal tisícky fanúšikov na sociálnych sieťach. 

Diana je medzi priateľmi a blízkymi známa svojou obrovskou láskou k zvieratám. Len pred pár dňami ju po 8 rokoch opustil zajko Hugo, avšak do jej rodiny pribudol niekto nový.

Spolu s manželom Matejom sa už nejaký čas starajú aj o trojnohú sučku Zarku, tá mala taktiež neľahký osud. Keď červenovláska zo Senca uvidela na internete príbeh slepého, “staršieho pána” Maxa, ihneď vedela, čo má urobiť.

“Bol typickým šťastným šteniatkom, ktoré dali sprostí rodičia svojim pišťajúcim deťom a keď si uvedomili, že na člena svojej rodiny zrazu “nemajú miesto”, hodili ho schizofrenickému bezdomovcovi, ktorý je alkoholikom a agresorom. Po trpkých rokoch bitiek a života na ulici sa verný a dobrosrdečný Max dočkal toho, že ho uviazal na slnko za útulok Prešovskí havkáči, kde by si ho takmer ledva všimli… Tento príbeh má však aj vďaka ich pracovníkom a dobrým ľuďom, ktorí ho zdieľali a dostal sa až k nám, šťastný koniec,” píše na svojom Facebooku Diana. Teraz je už fešný kokeršpaniel v dobrých rukách 🙂

“Stále riešite, že chcete pomôcť, no nemáte na to možnosť? Blbosť.. Ak niekto chce, kúsok miesta si nájde aj pre starého a slepého psa, stačí vám len ochota a možno sa trochu uskromniť… V útulkoch sú tisíce psov, ktoré by dali všetko za to, aby mohli byť radšej doma v teple než v malom koterci za mrežami,” pokračuje v príspevku, ktorý doteraz lajklo viac ako tisíc užívateľov.

Celý príspevok si môžete prečítať >>>TU

Dia s manželom Matejom sa starajú aj o trojnohú Zarku

Zdroj: Facebook/ Diana Tuhá Hokšová | Foto: Facebook/ Psí svet Very Fox Instagram/ diana_sumofitness