Najnovšia správa veľmi nepoteší zástupkyne nežného pohlavia. Ženy veľmi radi používajú kozmetiku, pretože chcú vyzerať ešte lepšie. Make up, očné tiene či rúže sú každodennou súčasťou ich životov, len máloktoré ženy preferujú prirodzenú krásu. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR varuje pred nebezpečnou kozmetikou, ktorá sa objavila na našom trhu!

 

Podľa slov hlavného hygienika SR Ján Mikasa sa tieto výrobky môžu nachádzať aj v našich drogériách. Presnejšie sa jedná o: paletu očných tieňov, ochranný krém na tvár, ceruzku na pery a rúž, ktorými si dámy vytvárajú ich dokonalý look.

ÚVZ varuje pred týmito nebezpečnými produktami: paleta očných tieňov Eyeshadowpalette značky The Bronze Pallete, ceruzka na pery a rúž Lipstick&Liner značky MatteLiquid, v ktorých sa potvrdila prítomnosť ťažkých kovov ako je napríklad arzén, olovo, či chróm.

Tretím nebezpečným výrobkom je tento ochranný krém na tvár: SPF 30 Haute Protection značky Lovea z Francúzska (výrobná dávka: 203577/2, LOT 0641C9901, čiarový kód: 3506770303022). Produkt obsahuje látku methylisothiazolinone (0,011 percenta), ktorá je povolená len do zmývateľných výrobkov. Táto látka môže vyvolať ťažké formy alergie, v záujme vášho zdravia, nepoužívajte tieto výrobky!

Presné fotografie nebezpečnej kozmetiky nájdete —TU— , —TU— a —TU— !

 

Zdroj/Foto: Instagram, facebook