Viesť obyčajný život teenegera, chodiť na kúpaliská, randiť, baviť sa bez obmedzení či nosiť letné oblečenie. Na prvý pohľad úplne banálne súčasti života, ktoré sú však pre mladučkú Tiffani len snom!

Pätnásť ročná dievčina totiž bojuje už štyri roky so zákernou chorobou ktorá zanecháva na jej tvári, tele ale aj duši, hlboké jazvy. Keď mala Tiffani jedenásť rokov, začali sa na jej tvári objavovať vriedky, ktorým zo začiatku neprikladala hlbší význam. Časom sa však rozšírili po celom tele a z bežných prejavov akné, prerástli do závažnejšej formy. Po tom, čo jeden z vredov pod jej pazuchou praskol, a mladú dievčinu zavalila krv, lekári na pohotovosti určili diagnózu s názvom Hidradenitis suppurativa.

Toto chronické ochorenie je vo svete veľmi málo známe a prejaví sa približne u jedného percenta populácie. Je sprevádzané tvorbou hnisavých cýst, silnou bolesťou a škaredým zjazveným tkanivom. Práve kvôli znetvorenej tvári a otvoreným ranám, sa stala Tiffani terčom posmeškov a šikany svojich rovesníkov, čo len viac zhoršilo jej psychický stav. Našla v sebe však odvahu a pomoc vyhľadala u tvorcov televíznej šou The Doctors, ktorých jej príbeh zaujal. Práve vďaka svojej odvahe, predstúpiť pred verejnosť a otvorene prehovoriť o nepríjemnej chorobe, si dievčina zabezpečila liečbu v hodnote 30 000 dolárov práve vďaka tejto televíznej šou.

Video nájdete tu!

Zdroj/Foto: youtube