Už sú to skoro 3 mesiace, čo sa herci so slzami v očiach museli na čas rozlúčiť s divadelnou oponou. Koronokríza neobišla ani ich a zo dňa na deň ostali bez príjmu. Teraz je už všetkému inak a divadlá sa opäť otvárajú, čo pre hercov znamená báječnú správu, no zrejme, opak pravdou. Herci SND odmietajú aj naďalej hrať. TOTO je skutočný dôvod.

Priaznivcov divadelných predstavení určite potešilo uvoľňovanie 4 fázy opatrení, ktorá so sebou prináša znovuotvorenie divadiel s maximálnym počtom návštevníkov do 100 ľudí. O to menej ich potešila správa od slovenských hercov, ktorí sa na divadelné dosky tak skoro nechystajú.

Herci sa od začiatku museli popasovať s koronakrízou po svojom. Na Facebooku alebo YouTube sa rozbehli online relácie, vysielania, inscenácie či čítanie rozprávok. Ako prvá sa toho ujala herečka Zuzana Fialová, ktorá sa každý večer prihovárala prostredníctvom sociálnej sieti tým najmenším.

SLEDUJTE náš Instagram FUNMAGAZIN_SK, zabavíme vás ako nikto 😀 Nájdete ho >>>TU<<<

Online čítanie rozprávok potešilo aj mamičky, ktoré boli z herečkinho geniálneho nápadu nadšené. Zuzana to ale po čase s live rozprávkami skončila. „Bolo to s vami tak zvláštne intenzívne, tých 45 večerov, keď sme si navzájom pomohli. Ďakujem vám,“ napísala pred pár dňami Zuzana. Možno už vtedy tušila, že sa jej návrat do divadla blíži.

A ako to teda s divadlom SND naozaj vyzerá? „Hrací plán SND do konca júna 2020 bude spresnený po stretnutí predstaviteľov vedenia SND na Ministerstve kultúry SR,“ poznamenala tlačová tajomníčka divadla Izabela Pažítková. Herci majú jasný názor!

„To ešte nič neznamená. Nemyslím si, že sa začne hrať. Hrací plán neplatí a predpredaj lístok sa zastavil a diváci sa určite nevystavia riziku ísť si sadnúť do miestnosti s cudzími ľuďmi. Maximálne sa začne skúšať, čo sa zastavilo. Ja by som bol ešte veľmi opatrný. To, že sa otvorí divadlo by sa malo využiť na opravy, údržbu alebo sa stretnúť a dohodnúť sa, čo bude ďalej. Som pragmatik. Nemám veľké očakávania, a ani nevyskakujem od radosti,“ vyjadril sa herec Ján Koleník.

SLEDUJTE náš Instagram FUNMAGAZIN_SK, zabavíme vás ako nikto 😀 Nájdete ho >>>TU<<<

„Pre nás hercov to až tak neplatí, lebo sezónu sme už oficiálne ukončili, číže máme od divadla voľno. Novú začneme skôr, od 18. Augusta by sme mali začať skúšať hry,“ poznamenala Dominika Kavaschová.

„Keďže tam je obmedzenie 100 ľudí, tak predpokladám, že hrať ešte nebudeme. Z rôznych dôvodov to ešte nie je možné. Predpokladám, že budeme skúšať tie hry, ktoré sme rozkúšali a ktoré budú mať premiéru. Tipujem, že predstavenia nebudú do konca sezóny,“ povedal herec František Kovár.

„Otvárajú – neotvárajú. Nie je to zatiaľ pre nás ešte veľmi ružové, ale verím a vidím malé svetielko na konci tunela. Divadlo, dúfam, že nechýba iba mne, ale i divákom,” vyjadril sa Milan Ondrík.

SLEDUJTE náš Instagram FUNMAGAZIN_SK, zabavíme vás ako nikto 😀 Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk | Foto: Instagram/cinohrasnd, zuzana_fialova_official