Nehanbia sa za svoju orientáciu ani fakt, že jeden z nich bol kedysi ženou. Napriek tomu nad zverejnením fotiek z pôrodu váhali viac ako rok. Matan a Yuval Topper-Erez si ako pár získali svetovú pozornosť v roku 2011, keď sa Yuval stal prvým izrealským transgender mužom, čo otehotnel a porodil dieťa. Odvtedy už ubehlo mnoho času a Yuval dal život ďalším dvom potomkom. Zábery z pôrodu toho posledného skutočne zvláštnym spôsobom chytajú za srdce.

„Bolo to moje štvrté tehotenstvo, nosil som v brušku svoje tretie dieťa. Šlo o veľmi ťažké tehotenstvo, po fyzickej aj emocionálnej stránke,” napísal Yuval v statuse o dni svojho posledného pôrodu.

Keďže sa mu vždy páčili fotografie pôrodov, rozhodol sa, že si k tomu svojmu prizve profesionálnu fotografku. Najskôr mu šlo o to, aby si nechal zvečniť svoje spomienky na tie výnimočné chvíle, čím ďalej, tým viac mu však bolo jasné, že viac dosiahne, keď ich ukáže celému svetu: „Tieto fotky podľa mňa bojujú za dve veci, v ktoré verím: Normalizáciu domácich pôrodov a normalizáciu pôrodov u trans a non-binárnych ľudí.” 

Malý Tig, ktorý 8. mája 2019 o 5:55 pribudol k dvom starším súrodencom, mal byť pre Matana a Yuvala štvrtým dieťaťom, príroda však rozhodla inak a Yuval musel prekonať jeden potrat. Okrem jeho manžela pri ňom celý čas stála fotografka Tara Leach, ktorá napokon bola prítomná pri pôrode do vody spolu s dvoma pôrodnými asistentkami. Ten napokon prebehol mimoriadne rýchlo a bez komplikácií. Zúčastniť sa ho mohli aj dve staršie deti, tým sa však nechcelo k pôrodu vstávať a radšej prišli bračeka privítať až s oneskorením.

„Okrem iného dúfam, že zverejnením týchto fotiek trochu povzbudím nielen pôrodníkov, ale tiež budúcich oteckov – morských koníkov,” dodal šťastný otec Yuval.

 

 

 

 

Zdroj: Facebook/Yuval Topper-Erez | Foto: Facebook/Yuval Topper-Erez