Trhlina. Jedno slovo, ktoré však v niektorých ľuďoch vyvoláva zimomriavky. Ten, kto si prečítal knihu od Jozefa Kariku, určite ostal po prečítaní v menšom pomykove. Veriť tomu, čo je napísané v knihe alebo je to len čistý výmysel sfetovaného chlapa, ktorý si to celé vybásnil?

 

Tak či onak, Trhlina spôsobila na Slovensku hotový ošiaľ. Strašidelné príbehy z pohoria Tríbeč zaujali mnohých ľudí, ktorí sa dokonca odvážili navštíviť toto pohorie. Všetkých fanúšikov preto potešila informácia, že úspešná kniha sa dočká aj svojho filmového spracovania, pričom pôjde o trojdielnu minisériu, ktorá sa okrem kina bude vysielať aj v televízii.

“Trojdielnu minisériu Trhlina v upravenej filmovej podobe si budú môcť diváci pozrieť už začiatkom roka 2019 v kinách. Televízna verzia minisérie bude uvedená v tom istom roku, zatiaľ však nie je špecifikované jej zaradenie do programovej štruktúry,“ pre Stratégie prezradila hovorkyňa TV JOJ Lucia Kulihová.

Prečítajte si tiež:

TOTO musíš počuť: Mafia Corner spojil najlepšie ľudovky a je z toho poriadna PECKA!

Trhlina bude mať v kinách premiéru 24. januára 2019 a môžete sa tešiť na zaujímavé herecké obsadenie. Hlavnou postavou bude Matej Marušin, známy najmä z divadelného prostredia, no v ďalších rolách sa predstavia aj Juraj Loj, Tomáš Maštalír či Mary Bartaloš. Malú rolu dokonca dostal aj samotný spisovateľ Jozef Karika.

Aj keď je január ešte ďaleko, Continental film zverejnil tri prvé teasre. Už teraz môžeme povedať, že sa je skutočne na čo tešiť.

Prvé tri teasre pripravovanej sfilmovanej Trhliny:

Zdroj/Foto: strategie.hnonline.sk, Youtube, Instagram