Pandemická komisia ešte stále rokuje o osude Vianoc, dokonca aj o dňoch po sviatkoch. Už teraz vieme, že lockdown nás neminie a od 21. decembra ostanú otvorené len tie najnevyhnutnejšie prevádzky, no zrejme to nestačí…

Pred pár dňami rozhodla pandemická komisia o lockdowne a opatreniach, ktoré by mali platiť počas Vianoc. S posedením na terasách sme sa rozlúčili už dnešným dňom a od 21. decembra sa pritvrdí ešte viac, a to zatvorením všetkých prevádzok, okrem potravín. Ak ste si mysleli, že už toto je „strop“ tak ste boli na omyle.

Pandemická komisia (bez prítomnosti Igora Matoviča) dnes opäť zasadla a celú situáciu prehodnotila ešte raz. „Sme svedkami reťazového šírenia, ktoré má známky nekontrolovaného šírenia. Pandemická komisia musela pristúpiť k výrazne prísnejším opatreniam,“ skonštatoval šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí, podľa ktorého je nutné opatrenia ešte väčšmi sprísniť!

„Dospeli sme k záveru, že by bolo potrebné zaviesť zákaz vychádzania ako pred celoplošným testovaním,“ uviedol Krajčí. Pre Slovákov to má znamenať zákaz vychádzania a cestovanie iba v rámci okresu, do práce a na nevyhnutné nákupy!

Podľa ministra zdravotníctva je situácia na Slovensku veľmi zlá. Počet nakazených rapídne stúpa, momentálne je na tom najhoršie Trenčiansky kraj. „Keď sme išli do lockdownu, prírastky pozitívnych nám začali klesať, za posledné obdobie nám to znovu stúpa. Tempo rastu je 32 %,“ poznamenal Krajčí.

Zdroj: hnonline.sk/Youtube