Uplynulý víkend odštartovalo pilotné testovanie na rizikovom severe Slovenska, teraz to čaká zvyšok krajiny. Na to, aby sme zvládli tak náročnú logistickú operáciu potrebujeme 20 000 zdravotníkov a ďalšie stovky administratívnych pracovníkov, ktorý sa majú dobrovoľne nahlásiť. Štát im sľubuje slušnú odmenu.

Už tento víkend nás čaká celoplošné testovanie, ktorého by sa mali zúčastniť občania vo veku od 10 do 65 rokov. Ten, kto sa dobrovoľného testovania nezúčastní, bude musieť absolvovať 10 dňovú karanténu. Pohyb občanov bude námatkovo kontrolovať polícia, ten kto sa nebude vedieť preukázať negatívnym testom, zacvaká pokutu až do výšky 1650 eur.

Slovensko čaká náročný víkend. Pred pár dňami sa začal veľký nábor zdravotníkov a civilných dobrovoľníkov, ktorí budú pomáhať pri testovaní. Ako lákadlo použila vláda finančnú odmenu. „Dostanú 7 eur na hodinu a k tomu rizikový príplatok 20 eur za každý odchytený pozitívny prípad,“ informoval premiér Igor Matovič. Príplatok 20 eur sa ale bude deliť iba medzi zdravotníkov, ktorý budú vykonávať výtery.

Zdroj: TK/ YouTube, HN televízia