Bezpečnostný analytik a publicista Milan Žitný bol dobrým kamarátom zosnulého generála Milana Lučanského. Za jeho pokus o samovraždu, ktorá mu, žiaľ, vyšla, obviňuje všetkých zo zodpovedných štátnych orgánov. Neverí náhodnému zraneniu kamaráta spred dvoch týždňov v cele a taktiež rečiam ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktorá by podľa neho mala okamžite odstúpiť.

„Nech už je každému jasné, že klame ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ako aj každý, kto tvrdil, že si Lučanský udrel oko pri cvičení. Pravda je taká, že došlo k slovnej potýčke s dozorcami, strkaniu a tí Lučanského zbili a dokopali tak veľmi, že ho museli previezť do nemocnice,“ uviedol kamarát exšéfa polície Milan Žitný. Je presvedčený o tom, že Lučanského za mrežami šikanovali, zastrašovali a vyhrážali sa mu.

„Ak klamali hneď v prvej fáze, počínajúc ministrom vnútra Romanom Mikulcom cez ministerku Kolíkovú, neverím im ani dnes. Špeciálnu komisiu, ktorou chcú zalepovať oči, nech si strčia za klobúk. Som nahnevaný, lebo mi zabili kamaráta. Čudujem sa, že Kolíková má ešte kožu na tvári a bola schopná povedať, že zostáva vo funkcii a len ak nastanú špeciálne okolnosti, zváži demisiu. Pani Kolíková, tie okolnosti už nastali. Už presluhujete,“ odkázal nahnevaný ministerke Kolíkovej prostredníctvom denníka Pravda.

Zdroj: spravy.pravda.sk | Foto: Facebook/MilanZitny, generallucansky