Situácia v slovenských útulkoch je priam alarmujúca. Nechcených či týraných zvieratiek neustále pribúda a nájsť nový domov sa nepodarí každému. Najhorším obdobím pre tieto záchytné stanice sa stalo obdobie Vianočných sviatkov.

Množstvo ľudí si stále neuvedomuje, že domáci miláčik je zodpovednosť nielen darček pod stromčekom, ktorý na pár dní rozžiari oči. Úplným štandardom sa stalo, že po sviatkoch sa na bráne útulku nájdu uviazané psíky čakajúce čo bude ďalej, čo je ešte ten lepší prípad. Častokrát sa stane, že majitelia v sebe nenájdu štipku hanby a zvieratko vyhodia z auta alebo ho nechajú v neďalekej obci napospas osudu.

Ak ste pevne rozhodnutý, že sa dokážete o psíka alebo mačičku postarať, môžete urobiť dobrý skutok a vziať si zvieratko priamo z jedného z útulkov. Okrem toho, že máte možnosť s vašim nádejným miláčikom stráviť čas a spoznať sa pri venčení, ochotní ošetrovatelia vám radi poradia a porozprávajú o povahe štvornohého kamaráta. Pokiaľ ste si vedomí toho, že na zvieratko naozaj nemáte toľko času, aby ste mu poskytli domov a dostatok pozornosti, môžete pomôcť aj inak. Každý útulok ponúka možnosť venčenia. Nemusíte sa ohlásiť vopred, stačí ak prídete v čase medzi 12:00 a 17:00.

Havkáčom a mňaukáčom sa dá pomôcť aj menšími darmi, ako sú napríklad granule, staré deky a uteráky, misky, vodítka a iné. Niečo, čo sa vám zdá úplne nepotrebné, môže drobcom zlepšiť kvalitu života a čakanie na nový domov. Čo takto si tohtoročné sviatky osviežiť dobrým skutkom?

Zdroj/Foto: youtube