Už o pár chvíľ sa v Tatranskej Štrbe uskutoční pohreb generála Milana Lučanského. Aj keď bola v súvislosti s pandemickými opatreniami udelená výnimka v počte osôb na smútočnom obrade, jeho bývalí kolegovia sa tam neobjavia. 

Prostredníctvom sociálnych sietí vzdali generálovi hold aj jeho najbližší spolupracovníci bývalý premiér Peter Pellegrini a ministerka vnútra Denisa Saková. Práve ona s niekdajším policajným prezidentom pracovala v najužšom kontakte.

Obaja sa ale rozhodli rešpektovať rozhodnutie rodiny a neťahať do poslednej rozlúčky politizáciu. Aj vzhľadom na celkové okolnosti, sa dnešného pohrebu nezúčastníme.
Ako jeho bývalí kolegovia a priatelia, ktorí si vážia jeho prácu pre Slovensko, sme sa rozhodli pre pietnu spomienku prostredníctvom zapálenia sviečky a zaslania spomienkového venca do Štrby,“ odkazujú v spomienkovom videu.

Zároveň dodávajú, že keď to situácia aspoň trocha umožní, bez mediálnej pozornosti spoločne s kolegami navštívia miesto jeho posledného odpočinku a rozlúčia sa generálom Milanom Lučanským.

VIDEO:

Foto/Zdroj/Video: Facebook/ Peter Pellegrini