Myslíte si o sebe, že máte logické myslenie a dokážete vyriešiť každučký prípad, ako Sherlock Holmes? Ak ste si neporadili ani s krádežou náramku, tak tento prípad nezvládnete. Alebo si predsa len trúfate?

Zločin sa stal počas štedrovečerného dňa, kedy väčšina ľudí trávi pokojný večer so svojou rodinou. No ako sa zdá, nie každý. Pozorne si prezrite obrázok a pokúste sa zistiť, čo nesedí. Ak na to neprídete, riešenie nájdete na konci článku.

Policajný inšpektor bol privolaný k dvom susedom, kde sa údajne udial zločin. Zaklopal na dvere podozrivého a dvere mu otvoril ospalý majiteľ. Inšpektor sa predstavil a povedal: “Budem musieť dôkladne prehľadať váš byt. Váš sused tvrdí, že bol počas Štedrého dňa u vás na oslave a kým spieval vianočné pesničky s vašou rodinou vedľa stromčeka, na ktorom svietili rôznofarebné svetielka, tak ste sa vy vlámali do jeho bytu a ukradli ste mu viaceré cenné predmety.”

Majiteľ hneď odpovedá: “To je klamstvo! My sme oslavovali Štedrý deň u našich kamarátov. Odišli sme hneď po obede, ledva sme stihli ozdobiť stromček a vrátili sme sa až uprostred noci, a išli sme hneď spať. Ak chcete, zobudím manželku a deti, tie vám to dosvedčia. “Inšpektor pokojným hlasom pokračuje: “To nebude treba. Som na sto percent presvedčený, že váš sused klame.”

Ako inšpektor vedel, že sused klame? Prišli ste na to?

.

.

.

.

Riešenie:

Všimli ste si svetelnú reťaz, ktorá visí na stromčeku? Majiteľ bytu musel naozaj veľmi narýchlo ozdobovať stromček, keďže ani nevyskúšal, či svetielka fungujú. Ak by to totiž vyskúšal, zistil by, že nesvietia a to preto, lebo jedna žiarovka chýba. Tým pádom sused nemohol spievať vedľa vysvieteného stromčeka a žiaden zločin sa neodohral, len si to celé vymyslel.

Zdroj/Foto: brightside.me