Páčia sa vám rôzne logické či matematické hádanky, pri ktorých musíte potrápiť svoju hlavu? Pri tejto záhade to bude naozaj náročné, pretože ju dokáže vyriešiť len málokto.

Zadanie je jednoduché. Predstav si, že stojíš nad útesom, z ktorého vedie len jedna cesta preč, a to labilný drevený most na druhú stranu. Máš 17 minút na to, aby si sa spolu so svojou skupinou dostal preč, inak vás napadnú zombie.

K dispozícii však máte len jeden lampáš a naraz môžu ísť cez most len dvaja ľudia. Ty sa cez most dostaneš za jednu minútu, asistentka za dve minúty, domovník za päť minút a starému profesorovi to trvá až desať minút. Čo teda urobíš, aby si zachránil všetkých a stihol na druhej strane prestrihnúť most, aby sa k vám nedostali zombíkovia? Nezabúdaj, že na všetko máte len 17 minút! Dobre nad tým popremýšľaj. Ak si nebudeš istý správnou odpoveďou, nájdeš ju na konci článku.

.

.

.

Správna odpoveď:

Keďže máte len jeden lampáš, budete sa musieť striedať. Najskôr musia na druhú stranu prejsť tí najrýchlejší, teda ty a asistentka. Vezmeš lampáš naspäť, dáš ho domovníkovi a profesorovi, ktorí pomaly prejdú na druhú stranu, no ešte stále ostávaš ty. Asistentka pribehne s lampášom a spolu sa dostanete bezpečne na druhú stranu. Všetko to vyjde presne za tých 17 minút a budete môcť prestrihnúť lano, aby sa k vám zombíkovia nedostali. Tak čo, zvládol si túto záhadu vyriešiť?

Presný postup a aj riešenie záhady nájdeš v tomto videu.

Zdroj/Foto: youtube