Koronavírus rozdelil ľudstvo na dva tábory. Jedni už od začiatku brali pandémiu vážne, dodržiavali opatrenia, obmedzili styk s príbuznými a netrpezlivo čakali na vakcínu. Tá druha skupina si bola hneď po vypuknutí Covidu-19 istá, že ide len o bežnú, nie nebezpečnú chripôčku.

Hneď na to začali pribúdať otázky ohľadom liečby koronavírusu alebo čo by nás pred ním najlepšie ochránilo. Vedci teraz prichádzajú s novou štúdiou. Dokáže nás pred koronavírusom ochrániť užívanie vitamínov?

Verte-neverte niečo na tom pravdy bude a nová štúdia to ma len potvrdiť! Pravidelné užívanie niektorých vitamínov a doplnkov môže mať súvis s nižším rizikom nákazy koronavírusom, minimálne u žien.

Štúdia bola realizovaná vo Švédsku, Veľkej Británii a USA, pričom sa do nej zapojilo až 445 tisíc ľudí, ktorí v aplikácii Covid Symptom Study odpovedali na otázky. Z výsledkov nakoniec vyplynulo, že ženy, ktoré pravidelne užívali multivitamíny, probiotiká, omega-3 mastné kyseliny a vitamín D mali nižšiu mieru nákazy koronavírusom ako muži, u ktorých sa nič podobné nezistilo.

Vedci však prihliadajú aj na to, že nie každý mohol odpovedať pravdivo a že na výsledkoch sa určite podpísalo dodržiavanie pandemických opatrení.

Zdroj: babskeveci.sk Foto: pixabay