Bývalý policajný prezident Milan Lučanský sa včera pokúsil vo väzenskej cele o samovraždu, obesením na teplákovej bunde. Podľa informácii, ktoré potvrdilo aj ministerstvo spravodlivosti, si svojim činom poškodil mozog a leží na Are. Dnes sa k situácii na tlačovej konferencii v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove vyjadrili Generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže Ivan Milan a Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

„Je mi veľmi ľúto, že sa prípad stal, úprimne najmä ľutujem rodinu pána Lučanského, potvrdzujem, že sa pokúsil o samovraždu. Našli ho počas výdaja stravy večere o 16.39, 10 minút predtým bol kontrolovaný. Podľa predbežných kamerových záznamov jednoznačne príslušníci väzenskej stráže nepochybili,“ uviedol Generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže Ivan Milan, ktorý sa po tragédii nakoniec rozhodol odstúpiť z funkcie. Je ale presvedčený, ako aj ministerka spravodlivosti, o tom, že príslušníci väzenskej stráže vykonali svoju prácu správne a vylúčili aj akékoľvek cudzie zavinenie. Riaditeľ vyhlásil, že podľa predpisov nie je možné 24-hodinové kamerové stráženie.

„Po nájdení ho príslušníci oslobodili, na zemi sa ho pokúšali oživiť. Medzitým vedúci zmeny zabezpečil defibrilačný prístroj. Rýchla zdravotná služba prišla do 20 minút a odviezli ho do prešovskej fakultnej nemocnice a leží na ARO. Stav sa nezmenil, je stále kritický,“ doplnil odstupujúci šéf ZVJS.

 

Zdroj/Video: YouTube/ HN televízia