Pozostalé rodiny zavraždeného Jána Kuciaka a archeologičky Martiny Kušnírovej okrem čakania na meno vraha riešia aj iné nepríjemné veci. Čo spravia s domom, kde našli smrť ich deti. Len málokto by si tento hypotékou zaťažený dom odkúpil a nasťahoval sa doň!

 

Skupina umelcov – kazateľ Daniel Pastirčák, hudobník Michal Kocáb, výtvarník Peter Kalmus, organizátor festivalov Michal Kaščák a emeritný biskup Róbert Bezák, prišli so zaujímavým nápadom. Dm by odkúpili, aby tak v ňom mohli vytvoriť pietne miesto ako spomienku na zavraždenú dvojicu a pamätník tejto strašnej tragédie ako svedectvo doby, v ktorej sa niekto snažil umlčať pravdu.

“Chceli by sme urobiť verejnú zbierku a z tých peňazí odkúpiť dom. Vytvorili by sme občianske združenie, ktoré by ho vlastnilo. Mohli by sa v ňom organizovať rôzne novinárske sympóziá,” prezradil pre Plusku výtvarník Kalmus.

Umelci by radi na bráne videli nápis s veľkými písmenami: V tomto dome boli zavraždení novinár Janko Kuciak a jeho snúbenica archeologička Martina Kušnírová. Premiér vlády bol Robert Fico, minister vnútra Róbert Kaliňák.

Zdroj/Foto: Pluska.sk, facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.