Umelci to v tomto roku nemajú vôbec ľahké a ak z ich činnosti žije celá rodina, zraňuje ich situácia o to viac. To je aj prípad speváčky Dominiky Mirgovej, ktorá už v prvej vlne koronavírusu prišla o všetky projekty. Venuje sa síce tvorbe nového albumu, ktorý by mal vyjsť v novembri, no jej úspory sa už nebezpečne stenčujú. Jej manžel Peter sa preto podujal zmeniť povolanie!

Až dosiaľ fungoval ako jej manažér, no bez koncertov a podujatí sa Mirgovej manžel nedokázal pohnúť z miesta. Peter je však muž činu, a tak sa rodine rozhodol pomôcť iným spôsobom. Prihlásil sa na kurzy, zložil skúšky a čoskoro sa z neho stane hasič z povolania!

“Mali sme to ťažké. Mala som našetrené nejaké financie ešte z koncertov v zime, takže sme ešte mohli z niečoho čerpať, ale keďže to trvalo dlho – stále mesiac, ďalší, ďalší – tak si vravím, čo teraz?,” priznala Dominika Mirgová.

Jej manžel sa teda chystá hasiť finančné problémy a speváčka je naňho veľmi hrdá: “Bolo by super, keby prichádzal príjem aj od Peťa, aj keď on bol môj manažér a robili sme to spolu, ale keďže nešli koncerty, Peťo teraz zachraňuje situáciu a ide naplno. On bude náš hrdina!” 

Na výkon práce bude môcť speváčkin manžel nastúpiť vtedy, keď urobí ešte aj poslednú skúšku, a to vodičský preukaz typu C, čo by mohlo byť už tento alebo budúci mesiac. Držíme palce!

Zdroj: Cas.sk | Foto: Instagram/dominikamirgovaofficial