Najostrieľanejšou témou v súčasnosti je jednoznačne očkovanie, ktoré rozdelilo národy na dva tábory. Zatiaľ čo jedni si vakcínu zastávajú, druhí sa proti očkovaniu búria. Čo je ešte horšie zaočkovaní napádajú nezaočkovaných a naopak! Svoje by o tom vedela rozprávať aj bývala superstaristka speváčka Dominika Stará.

Dominika sa rozhodla pre vakcínu v tehotenstve, čím sa pochválila na svojej sociálnej sieti. „V prvom rade chcem uviezť, že očkovanie je každého slobodné rozhodnutie. Nedelím ľudí na takých a onakých, rešpektujem kaźdého slobodnú vôľu,“ píše Dominika.

Informácie o vakcinácii tehotných žien si zodpovedne zozbierala a túto tematiku si naštudovala. „V rodine mám kopec lekárov. Tí tiež rozhodili siete, aby sme mali o očkovaní tehotných žien čo najviac relevantných info. Každý jeden lekár/vedec, s ktorým som sa rozprávala, mi očkovanie odporučil. Okrem toho som sa za správne rozhodnutie veľa modlila, predsa len, zodpovedná som bola už aj za naše dieťatko. Povedala som si, že rozhodujúce slovo bude mať moja gynekologička a ak bude ona jediná proti, očkovať sa nedám. To bude pre mňa také znamenie. Lenže moja gynekologička reagovala na moju otázku veľmi pozitívne a odporučila mi nečakať a dať sa očkovať, keďže 1. trimester som už mala za sebou,” poznamenala ďalej, no to ešte netušila, koľkou nenávisťou ju poniektorí Slováci zaplavia.

Ľudia jej a jej dieťatku začali v komentároch priať smrť, posielať fotky detských truhličiek, nazývali ju hnusnou špinou a nezabudli ani poznamenať, že osoba, ako je ona, by nemala byť matkou. Dominika to ďalej nevydržala a všetkým neprajníkom a antivaxerom sa rozhodla poslať odkaz:

„Rozum sa mi zastavoval, koľko nenávisti je v nás ľuďoch. A toto sú všetko ľudia, čo ma nepoznajú a nikdy som im nič nespravila. Len im asi ležia v žalúdku moje názory, na ktoré podľa nich nemám právo. Čo ma však zarazilo najviac? Že mi to dokázali písať ženy. Mnohé z nich boli isto aj matkami – aspoň podľa fotiek. A ja sa pýtam.. Čo zlé som urobila, aby mi ľudia vypisovali tieto nechutnosti a priali mne aj môjmu dieťaťu len to najhoršie..? Nesťažujem sa, ja som si riziko môjho postu uvedomila ešte pred tým, ako som ho zverejnila a šla do toho s tým, že aj takéto veci prídu ale.. aj tak ma to proste neprestáva udivovať. Čo dáva nám ľuďom právo takto nenávistne odsúdiť druhého človeka a bodnúť ho na to najcitlivejšie miesto..?“

Zdroj/Foto: IG/dstaraofficial