Vianoce sú za dverami a koronavírus je podľa kompetentných v plnej sile. Denne pribúdajú stovky nových prípadov a aktuálne je na tom údajne najhoršie trenčiansky samosprávny kraj. Práve v ňom budú opatrenia, aspoň čo týka najbližších dní, najprísnejšie.

Podľa aktuálnych informácií sa teda žiadne verejné stretnutia a ani vianočné trhy nebudú konať v siedmych okresoch trenčianskeho kraja. Jedná sa konkrétne o okresy Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Bánovce nad Bebravou, Myjava, Považská Bystrica, Púchov a Ilava.

V týchto okresoch sa s určitosťou budú sprísňovať aj ďalšie opatrenia, napríklad tie ohľadne bohoslužieb. V kostole budu môcť byť len sediaci ľudia a koncentrácia nesmie prekročiť osobu na 15 metrov štvorcových. Na niektoré iné stretnutia či podujatia bude maximálny počet sedem ľudí, čo je absolútne smiešne číslo.

Samozrejme, nik nemôže viac než 400 tisíc obyvateľom týchto okresov zakázať vychutnať si vianočnú atmosféru aspoň doma alebo vycestovaním do iných miest, medzi ktoré patrí pre obyvateľov týchto okresov napríklad neďaleká Žilina, Piešťany, Topoľčany, Trnava alebo menšie mestá či obce, kde sa takéto podujatia konať majú.

Zdroj: TA3.com | Foto: Pixabay