Ďalší šok pre dovolenkárov! Koronavírus a kríza s ním spojená si vyžiadala ďalšiu obeť, tentokrát je ňou cestovná kancelária CK YS Group (dreamdestina­tion.sk). Dostanú klienti späť svoje peniaze?

Koronavírus sa azda najviac podpísal na cestovnom ruchu, čo viedlo ku krachu nie jednej cestovnej kancelárii. Veľmi im nepomáhajú ani súčasne pandemické opatrenia, obmedzenia a dlhotrvajúce problémy s cestovaním, na hraniciach a pod.

Veľmi ťažko sa nám píšu tieto riadky, nakoľko sme v týchto dňoch museli spraviť najťažšie rozhodnutie v našich životoch. Po rokoch úspešného podnikania v cestovnom ruchu musíme vyhlásiť v týchto dňoch úpadok. Je nám to nesmierne ľúto nielen za nás, ale hlavne za Vás, našich klientov, ktorí ste s nami absolvovali zájazdy alebo ste sa ich mali ešte len zúčastniť a tešili ste sa napriek tejto situácii,“ píšu na svojej stránke.

„Naša cestovná kancelária bola poistenáv prípade úpadku, tak ako je zo zákona povinné a to znamená, že Vaše peniaze za zakúpené dovolenky a vouchre bude vyplácať poisťovňa, v ktorej bola naša cestovná kancelária poistená v čase objednania Vášho zájazdu,“ informujú ďalej.

„Aj keď sme do poslednej chvíle verili a dúfali, že to zvládneme, dnes prijímame porážku a Vás všetkých s pokorou žiadame o pochopenie. Prepáčte, že sme to nezvládli,“ dodali na záver.

Zdroj: dreamdestination.sk Foto: pixabay