Leto je v plnom prúde a veľa Slovákov mieri v týchto dňoch na dovolenku. Najviac z nich mieri k “slovenskému moru”, teda do Chorvátska. V obľúbenej turistickej destinácii však momentálne platí zákaz kúpania v mori!

 

Ak máte namierené do Dubrovníka, radšej by ste si to narýchlo mali rozmyslieť. Tamojší okresný úrad verejného zdravia turistov varuje pred kúpaním v mori, dôvodom je zamorenie vody fekáliami.

„Laboratórna analýza preukázala fekálne znečistenie. Vzhľadom na to, že sa jedná o more neuspokojivej kvality, znečistené od neznámeho zdroja, informovali sme príslušné kontrolné služby, zdravotnú kontrolu a inšpekciu životného prostredia. Úrad verejného zdravia Dubrovník-Neretva odporúča zákaz pobytu v mori, kúpanie a rekreáciu,” uviedli hygienici.

Dubrovník je v týchto rokoch mimoriadne navštevovanou destináciou. Dôvodom je natáčanie seriálu Game of Thrones v uličkách mesta. Turisti sa tak chcú ocitnúť na miestach, ktoré poznajú práve zo seriálu. Ak teda ale môžete, radšej cestu sem o pár dní odložte.

Zdroj: aktuality.sk | Foto: Pixabay, Pexels