Epidemiologická situácia sa stále zhoršuje a vyzerá to tak, že sa nevyhneme lockdownu ani núdzovému stavu. Počet úmrtí rapidne stúpa a lekári sa žiaľ ocitli v situácii, kedy sami musia rozhodovať o ľudských životoch. Odborníci sa deň čo deň prihovárajú najmä k nezaočkovaným občanom, aby prehodnotili svoj prístup a dali sa zaočkovať.

Svoje si k danej situácii povedali aj obľúbení herci Maroš Kramár a Zdena Studenková, ktorí si ale servítku pred ústa rozhodne nedávali. „Ľudia nemali veľa práce, zamýšľali sa nad hlúposťami, začali čítať strašne veľa kadejakých ‚hejtov‘ a hlúpych informácií, a preto sme aj v takej situácii s očkovaním, v akej sme. Čím je úroveň myslenia nižšia, tým viac sa to prejavuje na tom, ako ktorá dedina alebo mesto sú zaočkované. A to je podľa mňa hrozné. Keby sme my ako deti nedostali kedysi injekciu do ramena, tak dnes by sme tu ešte stále zomierali na nejaké čierne kašle, tubery a podobne,“ odkázala Slovákom rozhorčena Studenková.

S jej slovami plne súhlasí aj jej herecký kolega Maroš Kramár, ktorý nezaočkovaných Slovákov doslova nechápe. „Nedávno sme hrali divadlo vo Viedni, asi na nejaký čas naposledy. Túto situáciu vnímam zle, prichádzame o robotu, o život ako taký. Život je strašne krátky, treba ho žiť, treba si ho užívať. No pokiaľ ľudia nepochopia očkovanie… ja keď som raz išiel do Mauretánie, dostal som asi tri injekcie, aby som tam vôbec mohol ísť. Jednoducho, je to tu, bohužiaľ, a vôbec nechápem ľudí, ktorí rozmýšľajú nad tým, či sa očkovať alebo neočkovať. Keby sme sa všetci očkovali, dávno by sme boli v nižších farbách,”konštatuje herec.

„My, čo všetko pre to urobíme, trocha trpíme za tých, ktorí stále váhajú. A tí, čo sa chodia biť do obchodov… tomu vôbec nerozumiem! Tam sa mi úplne rozum zastavuje. To akoby my sme teraz chytali nezaočkovaných a nasilu ich pichali. My ich nechávame, nech sa rozhodnú, tak nech nechávajú aj oni nás, aby sme sa rozhodli,“ dodal ostré slová na záver.

Súhlasíte s nimi aj vy?

Zdroj: pluska.sk Foto: IG/maroskramar,tvjoj