Bývalý minister zdravotníctva a zakladateľ strany Dobrá voľba sa vyjadril na adresu vlády veľmi otvorene. Podľa Tomáša Druckera sa očkovanie proti koronavírusu na Slovensku vlečie o dosť pomalšie, ako v iných krajinách, a to aj kvôli zlej organizácii vlády.

„Vládne panstvo sa nedokáže ovládať ani v takej citlivej téme, akou je očkovanie proti covidu. Tí si už dali druhú dávku očkovania 21 dní po prvej-v súlade s optimálnym preočkovaním podľa vedeckých odporúčaní. Zvyšku Slovenska naši páni druhú dávku odložili najskôr na 28. deň od prvého očkovania. Čím neskôr sa podá druhá dávka,  tým je menej očkovanie účinné. Bez ohľadu na zložitosť témy je takéto delenie na plebs a panstvo ďalším výsmechom občanom a prejavom neschopnosti vlády ísť príkladom aspoň v najdôležitejších veciach,“ vyjadril sa vo svojom príspevku Drucker.

Podľa bývalého ministra zdravotníctva je vakcína jediným nástrojom, aby sme sa čím skôr vrátili k pôvodnému životu. „Som presvedčený, že lepší nástroj na zastavenie šírenia vírusu, ako je očkovanie, dnes nemáme. Je to zbraň na zníženie počtu chorých aj obetí a rýchly návrat k normálnejšieho spôsobu fungovania,“ uviedol Tomáš Drucker.

„Vyzývam ministra Krajčiho, aby s odbornou starostlivosťou nechal preskúmať dostupné štúdie o účinnosti oneskorenej vakcinácie,“ napísal bývalý minister zdravotníctva a žiada Krajčiho, aby zabezpečil úpravu vyhlášky tak, aby druhá dávka preočkovania bola podaná od 21. dňa najneskôr v 28. deň od podania prvej dávky.

Zdroj: Facebook/Tomáš Drucker | Foto: Instagram/ druckertomas