Kultovú komédiu Sám Doma či jej pokračovanie Sám Doma 2 (Stratený v New Yorku) poznajú malé deti i dôchodcovia. Mnohí z nás si bez nej nevedia predstaviť Vianoce, hoci obe tieto časti videli nespočetne veľakrát.

Niekto dokonca počíta, koľkokrát by boli obaja zlodeji mŕtvi, podobne tak rozoberajú, aké veľmi nepravdepodobné sú deje oboch častí. Napriek tomu ich však drvivá väčšina z nás miluje.

Zatiaľ, čo niektorí z hercov sa mimo Sám Doma vo veľa filmoch neobjavili, poprípade už nezískali také slávne angažmány, v prípade “malého rozumnejšieho” zlodeja je to celkom inak. Meno Joe Pesci je totižto veľmi známe a dnes už 78-ročný herec hral v mnohých úspešných filmoch.

To filmoví fanúšikovia veľmi dobre vedia, zatiaľ čo mnohí ani len netušia, kde všade tento charizmatický chlapík hral. Možno aj preto, že vo väčšine prípadov hral v drámach, krimi či akčných filmoch. Zahral si v Smrtonosných pasciach, Zúriacom býkovi, no aj v mimoriadne úspešných “mafiánskych” filmoch ako Casíno či Mafiáni (Goodfellas), kde hral zabijaka Tommyho de Vita. A čo je možno zaujímavé, oba kultové filmy, hoc rôznych žánrov (práve Mafiáni a Sám Doma) boli natočené rovnako v roku 1990.

Foto: Twitter