Premiér Igor Matovič spolu s celým krízovým štábom neupustili od druhého kola celoplošného testovania, ktoré malo tento víkend prekvapujúcu účasť! Avšak nie každý ho podstúpi!

Aktuálne predseda vlády Igor Matovič vyhlásil výsledok rokovania vlády o ktorom rozhodli spolu s krízovým štábom, konkrétne o pokračovaní rozbehnutého kola celoplošného testovania.

Definitívne platí, že druhé testovanie bude, avšak len v tých okresoch, ktoré mali v prvom kole testovania viac ako 0,7% pozitívnych prípadov. Čiže výnimky, prevažne 25 okresov v južnej časti Slovenska, medzi ktoré patrí aj Bratislava, sa chystať do dlhých radov už nemusia. Akcia sa uskutoční opäť nasledujúci víkend. Plánuje sa v polovičnom počte ľudí oproti prvému testovaniu, tak už by nemali vzniknúť žiadne problémy.

Podľa spomenutého kritéria by sa však testovanie nemalo týkať týchto okresov:

Malacky, Pezinok, Senec, Piešťany, Trnava, Hlohovec, Galanta, Nitra, Šaľa, Komárno, Nové Zámky, Zlaté Moravce, Žarnovica, Levice, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Krupina, Veľký Krtíš, Poltár, Lučenec, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava, Košice – okolie, Tvrdošín + mestá Bratislava a Košice.

Viac z tlačovej besedy si pozriete tu:

Zdroj: Facebook /obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti