Pred niekoľkými dňami nechala televízia Markíza v spolupráci s agentúrou Focus hlasovať vzorku 1046 ľudí v ankete, kto podľa nich zvládal koronakrízu lepšie – či vtedy dosluhujúci premiér Peter Pellegrini alebo ten, ktorý nastúpil v čase najväčšej vlny prípadov, teda Igor Matovič. 37,6 % respondentov sa priklonilo k názoru, že nominant SMER-SD sa im v úlohe vodcu v čase pandémie páčil viac. Reakcia premiéra Matoviča, ktorý je povestný tým, že si nedáva servítku pred ústa, na seba nenechala dlho čakať.

COVID-19 v našich končinách udrel krátko po parlamentných voľbách, ktoré sa konali v posledný februárový deň. Vtedajší premiér Peter Pellegrini sa preto chopil príležitosti, aby ľuďom ukázal, že dokáže zvládať krízy lepšie, než ktorýkoľvek jeho predchodca či zástupca. Jeho vláda preto v posledných dňoch prijala prvotné opatrenia – patril k nim núdzový stav pre zdravotníctvo či zatvorenie škôl a podnikov.

SLEDUJTE náš Instagram FUNMAGAZIN_SK, zabavíme vás ako nikto 😀 Nájdete ho >>>TU<<<

Nový premiér prevzal funkciu 21. marca, pričom už od začiatku pokračoval v rozširovaní a sprísňovaní opatrení. Tie napokon priniesli želané ovocie. V sobotu bol otestovaný rekordný počet vzoriek – 4839 – z čoho pribudlo 6 nakazených.

Kto sa chopil svojej úlohy lepšie? Ľudia rozhodli jednoznačne. Výsledky môžeme vidieť v priloženom grafe:

Kým Petra Pellegriniho výsledky, samozrejme, potešili a dodal, že práve vďaka jeho rozhodnutiam sme sa vyhli talianskemu scenáru, podľa Igora Matoviča prieskum porovnával jablká s hruškami.

SLEDUJTE náš Instagram FUNMAGAZIN_SK, zabavíme vás ako nikto 😀 Nájdete ho >>>TU<<<

„To sa nedá porovnávať, to sú nebe a dudy,“ ohradil sa premiér, podľa ktorého je rozdiel potýkať sa s počiatočnou prevenciou a s reálnymi hrôzami pandémie. „Je rozdiel, keď niekoho necháte urobiť tri kliky a poviete potom – fúú, aký je frajer, a keď niekoho necháte urobiť tisíc klikov!,“ uzavrel tému Matovič v relácii Na telo TV Markízy, ktorá celý prieskum iniciovala.

Zdroj: TV Markíza | Foto: Facebook/Igor Matovič, Peter Pellegrini