Na rozdiel od našich končín, Austrália sa z hľadiska nákazy koronavírusom považuje za bezpečnú zónu. Ak sa tam aj vyskytne prípad, dokážu ho zachytiť skôr, než sa rozšíri. Preto si dnes môžu dovoliť aj veľké udalosti, akým bol napríklad koncert na počesť nedávno zosnulého Michaela Gudinského – významnej osobnosti austrálskeho hudobného priemyslu.

Udalosti sa zúčastnilo hneď niekoľko svetových hviezd, spomedzi ktorých azde najväčšie boli speváci Kylie Minogue a Ed Sheeran. Ten musel zostať po prílete v povinnej karanténe, ktorú naplno využil na umeleckú tvorbu.

„Som extrémne vďačný, že tu môžem byť. Viem, aké je ťažké sa do tejto krajiny dostať, a neberiem to ako samozrejmosť. Bolo to veľmi náročné ma sem dostať, naozaj si to veľmi cením – tú príležitosť byť tu s vami. V karanténe mi dovolili mať gitaru, najlepšie som vždy všetko spracovával tak, že som písal pesničky, nech to boli dobré alebo zlé správy, tu máte pieseň, ktorú som dokončil minulý týždeň,“ vyjadril sa svetoznámy ryšavec.

Samotná pieseň bola o jeho dcérke Lyre Antarctice Seaborn, ktorá sa narodila v septembri minulého roka. Spevák sa v nej prihovára svoju zosnulému starému otcovi, ktorý ho veľmi ovplyvnil. Prosí ho o rady, ako vychovávať dieťatko.

„Nikdy som nebol taký nervózny. Som naozaj strašne nervózny. Takže sa ospravedlňujem, ak popletiem text alebo tak,“ priznal už vopred. V jednej chvíli sa mu pritom skutočne hlas zadrhol a spevák prepukol v plač, kvôli ktorému nebol schopný pieseň dokončiť. Diváci to však chápali a odmenili emotívneho speváka obrovským potleskom.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Cas.sk | Foto: Facebook, YouTube/Martin Cox