30.marca, tesne po 16:00 hod. podal v Prezidentskom paláci demisiu, dnes už bývalý premiér, Igor Matovič. Kormidlo prenechal kolegovi z OĽANO Eduardovi Hegerovi. Richard Sulík v relácii Braňo Závodský Naživo povedal, že už vo štvrtok by sme sa mohli dočkať nového zloženia vlády. 

„Bol to síce len rok, ale cítim, ako by ich bolo desať,“ začína príhovor Matovič, ktorý podotkol, že ho prežil v jednych topánkach s jedným svedomím a s jedným cieľom a to chrániť životy a zdravie ľudí.

,,Ďakujem Bohu, ďakujem Paulínke, ďakujem Rebeke, ďakujem Klárke, ďakujem mame. Ďakujem všetkým vám a prosím o odpustenie všetkých chýb, ktoré som za ten rok spravil,“ povedal trasľavým hlasom Matovič. „Nebojte sa, dobre bude a Edovi môžete veriť,“ pri týchto slovách si zložil respirátor.

Heger sa Matovičovi poďakoval za „veľké gesto“ a upozornil, že neodstupuje po žiadnej vražde či korupcii, ale preto, aby priniesol pokoj. „Igor, tak ako sme to spolu ťahali za jeden povraz, verím, že budeme pokračovať aj naďalej pre Slovensko.“

Celé vyhlásenie Igora Matoviča a Eduarda Hegera:

Zdroj/Foto/Video: Facebook/ Správy RTVS