Pani prezidentka Zuzana Čaputová občanom už v začiatkoch vládnutia ukázala svoju dobrosrdečnosť a pochopenie iných. Inak tomu nie je ani v týchto ťažkých časoch, kedy nás trápi koronavírus.

Svojimi slovami sa mnohokrát snaží podporiť ľudí a vniesť aspoň kúsok viery v lepšie časy. Netreba však ale zatvárať oči pred tým, čo sa vážne v krajine deje. Pozitívne prípady stále pribúdajú, nemocnice sú na pokraji svojich síl a pohrebné služby pracujú denne v noci.

Nik nevie, kedy to utrpenie skončí a zdravotníci si konečne oddýchnu. To si uvedomuje aj hlava štátu a aspoň prostredníctvom sociálnych sietí si zdieľaním s ostatnými uctila pamiatku zdravotníckych hrdinov, ktorí obetovali pomoci druhým celý svoj život a žiaľ, ochoreniu Covid-19 podľahli.

„Riskujú zdravie a nasadzujú svoje životy, aby zachránili iných. S hlbokým zármutkom som sa dozvedela od komory sestier, že za posledné obdobie nás navždy opustilo päť ich kolegýň a jeden kolega. Podľahli zákernému vírusu. Úprimnú sústrasť vyjadrujem rodine pani Margity Kosturíkovej, Danky Hlozákovej, Monike Hurnej, Janky Backovej, Milady Koperovej a pána Jozefa Horňáka. Česť ich pamiatke,“ napísala prezidentka Zuzana Čaputová s tým, že dve zo sestier za svoju prácu získali aj ocenenie Biele srdce

„Česť pamiatke aj všetkým ostatným ľuďom z prvej línie, ktorí počas svojho profesijného života s nasadením poskytovali zdravotnú starostlivosť svojim pacientom. Myslime, prosím, nielen na nich, ale na všetkých v prvej línii, aby ich životy neboli ohrozené nezodpovednosťou iných. Buďme, prosím, maximálne obozretní voči sebe aj voči ostatným. Moja úprimná sústrasť nepatrí len rodinám sestier a zdravotníkov, ale všetkým tým, ktorí v tejto pandémii stratili svojich blízkych,“ dodala Čaputová s prosbou podpory Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek, ktoré organizujú zbierku pre ich rodiny.

Zdroj/Foto/Video: Instagram/zuzana_caputova