fekalie v mori chorvatsko

Dokonalá dovolenka s rodinou sa razom zmenila na hnedé peklo! Erik namiesto relaxu, v Slovákmi obľúbenom Chorvátsku, zažil scény ako vystrihnuté z toho najhoršieho hororu. More bolo doslova plné ľudských výkalov, ktoré jeho tete upchali aj šnorchel na potápanie!

 

Chorvátsko je najobľúbenejšou dovolenkovou destináciou Slovákov. Čisté pláže a priezračne modré more však nedávno vystriedal neznesiteľný smrad a ľudské výkaly plávajúce vo vlnách.  Chorvátsky Úrad verejného zdravotníctva dokonca 28. júna vyhlásil, že voda v mori v Dubrovníku a taktiež v jeho okolí je kontaminovaná fekáliami. Český turista Erik si hnedým peklom prešiel na vlastnej koži!

S nechutnými dovolenkovými zážitkami sa Erik zveril českému denníku Blesk. V utorok 4. júla sa vybrala rodina potápať sa do mora. „Všade okolo nás boli zrazu samé hnedé škvrny. Až keď som si dal dole masku, začal som to cítiť,“ popísal svoj zážitok znechutený Erik. „Všetci na nás pozerali ako na nejakých smraďochov. Keď sme vyliezli, boli sme celí od ho*ien. Okuliare, plavky, plutvy, celý výstroj,“ dodáva nešťastný dovolenkár, ktorý sa spolu s rodinou utekal okamžite umyť k plážovým sprchám.

Erikova teta obstála asi z celej rodiny najhoršie. „Moja teta sa skoro utopila, keď jej to zapchalo šnorchel. Ešte doteraz to rozdýchavame a ten smrad máme stále v nosoch. A to sme sa trikrát sprchovali,“ spomína český turista, ktorý tvrdí že výkaly v mori z pláže nie je dobre vidieť. Miestni obyvatelia si už na znečistenie v mori zvykli a neskúsených turistov vysmiali. „Hnedé“ more a menej turistov v lete, im doslova vyhovuje.

Zdroj: blesk.cz Foto: Pixabay, Facebook