Zdenek Miler sa snáď v hrobe obracia! Tomu, čo sa dnes deje s jeho rozprávkou by zaručene neuveril. Podľa EÚ je krtko rasistickým vyjadrením toho, že “čierny” patria len k lopate a aby kopali do Zeme!

 

Tajomník Europského parlamentu pre rasovú rovnosť a odstránenie predsudkov sa totiž vyjadril, že krtko by mal byť zakázaný. Nemôžu vraj nechať čiernu postavičku, aby kopala dieru do zeme. Vraj tým rozprávka dáva najavo, že ľudia tmavšej pleti patria k lopate! A obzvlášt v Čechách a na Slovensku, kde je týchto ľudí mnoho. Rómovia vraj vkľude môžu byť aj vedci alebo kopáči. Je to len na ich rozhodnutí!

Dokonca založili aj špeciálnu komisiu, ktorá sa zaoberá práve touto rozprávkou! Dávajú takto čas autorom, aby rozprávku pretvorili tak, aby bola v modernej spoločnosti akceptovateľná! Krtko vraj môže byť biely, pretože biely ľudia môžu kopať do zeme. Alebo mu majú prirobiť okuliare a nechať ho študovať fyziku. Možnosti je údajne veľa, dôležité je spraviť nejakú zmenu!

Nám teda neostáva nič iné ako len dúfať, že za chvíľu nám nezakážu aj slovenskú klasiku ala Jurošík, pretože ten napr. kradne druhým ľuďom peniaze! Pozrite si jednu časť údajne rasistického krtečka!

Krteček – rasista:

PS: Informácie obsiahnuté v tomto článku sú čiste fiktívne, príjemný prvý apríl!! 🙂

Zdroj/Foto: youtube, pixabay, JPP