Pre tých, ktorý nepoznajú názov HAARP, tak ide o ysokofrekvenčný aktívny polárny výskumný program. Ide o označenie tajnej americkej zbrane, ktorá má mať silu ovplyvniť počasie, ale údajne jediné, o čo sa snažia je skúmanie ionosféry a vesmírneho počasia!

Vysielač zariadenia je umiestnený na Aljaške v oblasti Gakona, ktorá sa nachádza necelých 250 km severovýchodne od mesta Anchorage, a má výkon 3,6 miliónov wattov. Zatiaľ sa zariadenia nachádzajú iba na severnej pologuli. Prečo je to dôležité? Uvidíte ďalej v článku…

Tajná zbraň útočí!

Toto zariadenie sa podľa niektorých kritikov dá využiť aj ako seizmologická a klimatická zbraň!

V roku 2013 mali americkí vedci z U.S. Naval Research Laboratory ohlásiť úspešný experiment, pri ktorom vytvorili stabilný plazmový mrak vo výške takmer 170 km. V tejto oblasti vydržal asi hodinu. Ako však potom vieme, že nemôžu túto technológiu využiť napríklad na potopy, či hurikány voči iným štátom? Nemáme predsa na severnej pologuli príliš často nečakané počasie ako sú záplavy, nečakané horúčavy, zemetrasenia a nebodaj tornáda, ktoré by tu vlastne ani byť nemalo?

Mrak nad mestom

Svoje by vedelo povedať napríklad Japonsko

Najznámejšia udalosť, ktorá sa spája práve s HAARP-om je zemetrasenie v Japonsku. Na internete bol zverejnený aj krátky dokument o tom, ako majú Američania zastrašovať a zneužívať technológiu HAARP. Obsahoval zábery lietadiel zhadzujúcich neidentifikovateľnú hmotu. Navyše tam boli aj fotografie pripomínajúce polárnu žiaru na oblohe, ktorá má byť predzvesťou zemetrasenia.

Medzi ďalšie udalosti, ktoré zapríčinilo práve zariadenie HAARP majú patriť aj zemetrasenie v Číne v roku 2008 alebo obrovské horúčavy v lete v roku 2010!

Fakty vs. fikcia

Aký je skutočný účel tohoto prístroja sa my len ťažko dozvieme. Či je jeho sila skutočne zneužívaná voči iným krajinám môžeme tiež iba hádať. Avšak pre tých, ktorí by sa chceli o tomto zariadení dozvedieť viac je tu česká neoficiálna stránka, ktorá sa zaujíma práve týmto zariadením alebo nasledujúce videjko.

Zdroj/Foto: zaujimavosti.net, topky.sk, youtube, wikimedia, wikipedia, pixabay