Po odvysielaní poslednej časti jojkárskej relácie V siedmom nebi, kde okrem iných vystúpila aj rodina s nevidiacimi rodičmi Martou a Imrom, sme vám ponúkli ohlasy ľudí, ktorí túto rodinu poznajú. Ich negatívne komentáre na Facebooku prekvapili mnoho televíznych divákov. Nám sa najnovšie podarilo získať vyjadrenie samotnej maminy Marty, ktorá je z celej vzniknutej situácie rozčarovaná a chce očistiť meno svojej rodiny!

 

(Tento článok je položený na základe mailových výpovedí manželov Bujkových)

Na účinkovanie rodiny Bujkovcov v relácii V siedmom nebi reagovali ľudia, ktorí ich vraj poznajú. Istá Janka v komentároch na Facebooku tvrdí, že manželia jej dodnes dlžia 400 EUR.

Vyjadrenia ľudí na Facebooku

My sme sa manželov Bujkových na problém nevyplatenej mzdy opýtali. Najprv je potrebné si ozrejmiť systém práce manželov, ktorí zamestnávali ľudí. Gro ich práce vraj spočívalo v telefonickom dohadovaní stretnutí v rôznych odvetviach, kde mali stanovené určité normy. Ak tie normy nesplnili, odberatelia ich služieb im logicky nevyplatili odmenu, pretože nebolo začo. A keď vyplatili, tak len minimálnu, ktorú však ich spolupracovníci, reagujúci na článok údajne dostali. Pracovala u nich pani Janka a ďalšie dve ženy. Pani Janka obhospodarovala 3 agendy v rôznych odvetviach, no údajne nikde nenaplnila normy. Vraj si určila pracovať 5 hodín denne, v čom jej manželia vyšli v ústrety. Neskôr vraj začala mať nároky na stravné lístky, na ktoré ale manželia nemali. “Takisto sme si mysleli, že ona bude tá, čo nám to bude pomáhať viesť, ale opak bol pravdou,” priznala pani Marta s tým, že všetká táto pracovná činnosť bola založená na báze “spolupracovníci” a nie šéf/zamestnanec.

“Pani Janka uviedla, že sme ju bez jej vedomia nahlásili k nám do práce. Nie! Ona chcela pracovať pre nás, ale jej druh s tým nesúhlasil, keďže on sa nám tiež mailom vyhrážal, ohľadne jej výplat. Neviem, kde Pani Janka k sume 400 EUR prišla, keďže jej výplata bola vždy za 1 mesiac vypočítavaná na nejakých 235 EUR, čo dostávala, ak samozrejme robila.
Ona si vypýtala aj voľno, na ktoré nevieme či mala nárok,” prezrádza pani Marta.

“Druhá spolupracovníčka k nám nastupovala s tým, že sa budeme spolu rozbiehať. Bola s  tou situáciou, na základe ktorej sa v našom malom call centre pracovalo, oboznámená. Nakoniec si vypýtala 500 EUR, ale za celý mesiac urobila 1 zmluvu v hodnote 5 EUR. Ukradla nám z firmy telefón, ktorý nebol síce nový, ale náš. Vraj sme kúpili telefóny našim dcéram, toto ozaj neviem, ako môžme okomentovať. My sme si brali paušály na svoje meno pre firmu a telefóny sme mali staršie. Čo sa týka ešte nášho call centra, neviem prečo sa ozývajú až teraz, keď nás videli V siedmom nebi,” dodáva pani Marta, ktorá si je vedomá ich zrakového hendikepu, no aj napriek tomu neskladajú zbrane a snažia sa žiť život ako väčšina obyčajných ľudí.

Ďalšou vecou, ktorá sa spomínala v komentároch na FB bolo, že rodina bola minulý rok na dovolenke v Turecku, pričom v relácii Siedmeho neba tvrdili, že pri mori nikdy neboli. “My sme nikdy pri mori neboli. Minulého roku v lete, kedy sme mali byť údajne v Turecku, sme pracovali pre nemenovanú ZP, čo sa dá aj overiť,” reaguje Marta.

V relácii Siedmeho neba odznelo, že dcéry Nika a Kika boli v škole šikanované a spolužiaci sa im posmievali. “Každý vedel, že tam bol problém. Deti nám do školy chodievali s plačom a nechuťou,” napísala nám Marta s tým, že vždy sa snažili vyjsť každému v ústrety, či v rámci práce alebo susedských vzťahov. Stále nerozumie tomu, čo im ľudia môžu závidieť. Chudobu alebo slepotu?

Manželia Bujkoví to nemajú v živote vôbec ľahké a ako je vidieť na tomto príbehu, zrejme ani nebudú. Vždy sa nájdu ľudia, ktorí vyrukujú na sociálnych sietiach s krivdami a polopravdami. Je jedno, či sa jedná o toho, či tamtoho. Bujkovci si už za ten čas na to zvykli, no aj napriek tomu idú ďalej. Nad všetkým mohli mávnuť rukou a všetky hejty ignorovať. Im to však ukradnuté nie je. Snažia sa, a hlavne chcú, tieto negatívne ohlasy rozumne a transparentne objasniť. Držíme palce!

Zdroj/Foto: FUNmagazin.sk, facebook, TV JOJ

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.