Area 51 – miesto opradené mnohými legendami a azda najstráženejšia vojenská oblasť na svete. Údajne sa jedná o klasickú vojenskú základňu, ktorá má za úlohu testovať letecké a vojenské technológie. Pozornosť širokej verejnosti si vyslúžila najmä vysokým výskytom fenoménu UFO, pričom mnohí sú presvedčení, že práve na tomto mieste americká vláda ukrýva mimozemšťanov.

Oblasť 51 nepochybne patrí k jedným z najstráženejších miest na svete. Prakticky celá oblasť je lemovaná detektormi pohybu, kamerami a tabuľami s nápismi ako „Photography is prohibited“ (fotografovanie zakázané) alebo „Use of deadly force is autorized!“ (Použitie smrtiacej sily povolené!). V praxi to znamená asi toľko, že pokiaľ sa k základni priblížite, budete jednoducho zastrelený!

Prečítajte si tiež:

Konšpiračné spisy: Area 51!

 

Napriek tomu sa však dvom motorkárom podarilo prekročiť hranicu stráženej oblasti i keď je pravdou, že nie na dlho. Doslova po pár sekundách od prekročenia zakázanej hranice sa ocitli v obkľúčení bezpečnostných zložiek, pričom ich ostraha poriadne prešacovala. Po dôkladnej prehliadke sa im jeden z maskovaných mužov prihovoril: „Dobre chlapi. Dáme vám ešte jednu šancu… Otočte sa a hneď odtiaľto vypadnite!“

Video z oblasti 51:

Zdroj/Foto: youtube