Povaha statusov Igora Matoviča sa v poslednom čase výrazne zmenila. Kým ešte nedávno šťavnato obviňoval koaličných partnerov z najrôznejších zlyhaní a glorifikoval rozhodnutia neustále testovať a nakúpiť neschválenú vakcínu Sputnik V, najnovšie sa väčšina jeho vyjadrení na sociálnej sieti týka pomoci mladým rodinám. Expremiér sa tak snaží obhájiť snahu zdvihnúť odvody a DPH.

Po množstve trapasov, ktorými si Matovičova vláda a najmä on sám prešli, však mnohí ľudia vidia v tomto všetkom len dymovú clonu a populistické reči. Že na tom skutočne môže niečo byť, najnovšie potvrdil aj exminister Jozef Mihál.

„Čítam dobre dnešný Matovičov status, v ktorom srdcervúco opisuje, ako má osamelá matka problém prežiť z jedného platu, z minimálnej mzdy, dnešných prídavkov na deti a daňového bonusu?,“ spýtal sa Mihál neveriacky na sociálnej sieti a vzápätí opísal príhodu, ktorá sa mala stať pred rokom.

„Krátko po mojom vymenovaní za štátneho tajomníka som na koaličnej rade – bolo to niekedy koncom marca 2020 – navrhol zvýšenie pandemického ošetrovného pre osamelé matky. Z dnešných 55 % hrubej mzdy na aspoň 70 % hrubej mzdy. Po polhodinovej diskusii súhlasili všetci, napríklad aj vtedajší minister financií Heger so svojím tímom. Vtedajší premiér Matovič sa potuloval po úrade vlády a na rokovanie prišiel neskôr. Vypočul si, že sme sa bez neho dohodli na zvýšení pandemického ošetrovného pre osamelé matky, chvíľu rozmýšľal a zaznelo kategorické: ‚Ne. Bude sa to zneužívať.‘,“ šokuje Mihál tvrdením, že nápad, ktorý teraz Matovič prakticky vyhlasuje za svoj, pred rokom zmietol zo stola.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Facebook/Jozef Tirak Mihal | Foto: Facebook/Michal Šimečka, Tono Zorád