Facebook neustále prichádza s vylepšeniami, ktoré ocenia mnohí fanúšikovia. Veľkou novinkou bol prechod z obyčajného „Páči sa mi to“ na reakcie ako „Super,“ „Haha,“ „Žasnem,“ „Je mi to ľúto“ a „Štve ma to“. Teraz však prichádza s ešte zaujímavejšou novinkou, ktorú by ste na sociálnej sieti pravdepodobne nečakali!

Týmto vylepšením je reakcia na statusy vo forme dúhy. Táto ikonka je spojená s LGBT komunitou, čiže združením, ktoré podporuje lesbických, gay, bisexuálnych a transrodových ľudí. Ikonka bude dostupná počas celého júna a aktivovať si ju môžte aj vy. Stačí dať like na facebookovu stránku „LGBT“ a reakcie sa odomkne aj pre vás.

LGBT komunita sa týmto spôsobom snaží o podporu svojich ľudí a veria, že čím viac ľudí bude vedieť o tejto komunite, tým bude pre spoločnosť ľahšie prijať ich medzi seba. Takýto štýl života si aj v dnešnej dobe vyžaduje poriadnu dávku odvahy, neustále odmietanie a odsudzovanie ich spôsobu života je pre nich každodenným bojom. Dúfajú, že takýmto spôsobom vyvolajú viac pozitívnych reakcií. Ikona má slovenský preklad „Hrdosť“.

Zdroj/Foto: facebook, flickr