Hra Modrá veľryba sa stala najväčšou nočnou morou všetkých rodičov a u tínedžerov sa táto hra zase stáva čoraz viac obľúbenou. V prípade ak sa vaše dieťa rozhodne hrať, dostalo do poriadnej šlamastiky!

Modrá veľryba vznikla v Rusku a za krátky čas sa dostala do povedomia ďalších krajín. Obete spojené s touto hrou už boli zaznamenané v Česku aj na Slovensku. Ide naozaj o život! Rozhodli sme sa, že neuvedieme ako musí mladý človek postupovať, keď sa rozhodne hrať, resp. koho musí osloviť. Nechceme podnietiť záujem u mladých ľudí o túto bizarnú hru.

PRIKAZY MODREJ VEĽRYBY NÁJDEŠ TU!

Predpokladajme teda, že tínedžer sa už stal súčasťou hry, ktorá trvá päťdesiat dní. Každý deň presne o 4:20 ráno dostane súťažiaci úlohu, ktorú musí splniť a zároveň ju aj natočiť ako dôkaz jeho odvahy. Ide o skutočné bizarnosti ako rezné rany v tvare veľryby, státie na okraji výškovej budovy či ležanie na koľajniciach.

V prípade ak sa mladík zľakne a odmietne ďalej pokračovať v hre, tvorcovia hry ho začnú terorizovať a vyhrážať sa jemu aj jeho blízkej rodine. Hra sa končí, keď mladý človek zavesí na sociálnu sieť fotku veľryby s popisom ,,koniec.“ Tušíte správne, posledná úloha je samovražda!

PRIKAZY MODREJ VEĽRYBY NÁJDEŠ TU!

Na Slovensku sú zatiaľ evidované dva prípady mladíkov, ktorých smrť bola ovplyvnená hrou Modrá veľryba. Smrť jedného z tínedžerov sa stále vyšetruje, keďže podľa polície sa kamarátov pýtal na túto hru a prejavil o ňu záujem. V druhom prípade ide o šestnásťročného Denisa, ktorý skočil pod vlak tesne po tom, čo na internet zavesil status „koniec hry“. Jeho priatelia nechcú uveriť tomu, že by si zobral život, keďže netrpel žiadnymi depresiami. No v jeho mobile sa našla táto hra!

PRIKAZY MODREJ VEĽRYBY NÁJDEŠ TU!

Aj na profilochch slovenských teenagerov možno nájsť podobné statusy. Je dôležité, aby si detská uvedomili závažnosť situácie a žartíky odložili v tomto prípade bokom. Pod slovným spojením „koniec hry“ sme tento status našli v profile mladého chlapca, ktorý ho uverejnil len včera!

PRIKAZY MODREJ VEĽRYBY NÁJDEŠ TU!

https://www.youtube.com/watch?v=rHLqRDNqRTQ

Zdroj/Foto: noizz.sk, facebook, instagram, youtube