Reality šou Farma sleduje správanie ľudí v izolovanom prostredí simulujúcom život v minulosti – žiadna elektrina, internet, ba ani možnosť sa slobodne a voľne presúvať a žiť podľa svojich predstáv. Na dni a noci riadené prírodou boli naši predkovia zvyknutí – čo ale niečo také urobí so psychikou novodobého človeka? História šou hovorí jasne – prebúdza to v ňom najhoršie pudy. Brutálny útok, ktorý stál Mateja Jurkoviča účinkovanie na Farme, totiž zďaleka nebol jediný.

Po roku sa rozhodol prehovoriť… Moderátor relácie Farma X-tra a účinkujúci na Farme 10, ktorá proti sebe postavila „chudobných a bohatých“ tým zareagoval na komentáre, ktoré prirovnali Matejov útok na Rasťa k jeho vlastnému minuloročnému incidentu s farmárom Jurajom Solčanským.

Martin Šmahel Farma X-tra

Surový útok odzadu!

„Išlo o chvíľu, keď sme mali wellness,“ spomína prostredníctvom Instagramu Šmahel na nepríjemnú situáciu a objasňuje, čo sa vtedy stalo, pričom sa snaží zdôrazniť, že nešlo o agresívny fyzický akt. „Juraj – riadne na mol opitý – prišiel doslova kaziť zábavu a atmosféru a na všetkých nás, ktorí sme sedeli v kadi s teplou vodou, začal liať studenú vodu.“ Martin sa snažil seba aj ostatných súťažiacich brániť a v sebaobrane ho sotil. „Bohužiaľ, spadol, pretože tam bola jama, mokré drevo a bol opitý.“

Túto časť príbehu odvysielala aj televízia. Už však „zabudla“ zverejniť to, že mal otrasnú dohru. Juraj sa mal podľa nových informácií posmelený alkoholom rozbehnúť a bez akéhokoľvek upozornenia Martina podlo kopnúť do chrbta. Po dohode so samotným Šmahelom Markíza záber vystrihla a až dosiaľ o ňom mlčal aj moderátor.

Šlo o hrubé porušenie pravidiel a rovnako ako tento rok Mateja, aj Juraja by surový úskok stál možnosť uchádzať sa o výhru. Brutálny útok, ktorý sa odohral prednedávnom, teda ani zďaleka vo farmárskej histórii nebol prvý. Zdá sa, že agresor Matej mal skrátka len tú „smolu“, že tentokrát sa incident televízia nerozhodla zamiesť pod koberec.

Zdroj: Hitky.sk | Foto a video: Facebook/MarkizaFarma, Martin Šmahel, Instagram/martinsmahel