Ak prezidentka vymenuje Igora Matoviča za ministra financií, líder strany Smer-SD za seba neručí. Na utorkovej tlačovej konferencii informoval o tom, že ak sa to skutočne stane, strana rozpošle list všetkým šéfom rezortov financií v Európskej únii (EÚ). Osobitne ho pošlú ministrom financií eurozóny.

V liste sa ma zmieňovať o tom, čo všetko sa na Slovensku deje, že Matovič je plagiátor a že za rok vlády mu nedôveruje až 83% Slovákov.

„Ešte závažnejšie je, že v auguste v roku 2008, aby sa vyhol avizovanej daňovej kontrole v jeho vydavateľstve, deň pred touto kontrolou fiktívne previedol vydavateľstvo na svojho zamestnanca za cenu štyri milióny eur a pod zámienkou tohto prevodu skryl celé účtovníctvo tejto firmy za roky 1997 až 2008. Takto zabránil daňovým orgánom odhaliť vážne daňové delikty z minulosti,” pokračoval Fico.

„Tento človek je totálne diskvalifikovaný a čudujeme sa, že pani prezidentka vôbec uvažuje o jeho menovaní,” skonštatoval. Ak to myslí podľa neho prezidentka s touto krajinou vážne, „tak jediné riešenie, ktoré môže urobiť je, že bude riešiť daný stav podporou predčasných parlamentných volieb,” dodal!

Zdroj: TK | Foto: Instagram/igor_matovic_olano,robert.fico