Robert Fico si ani tentokrát neodpustil uštipačné poznámky na premiéra Igora Matoviča. Na tlačovej besede predstaviteľov strany SMER-SD uviedol, že Matovič zvolal vládu, kde nebol známy program a premiér sa na rokovanie vlády ani nedostavil.

“Ani jeden z ministrov, ktorí boli na vláde nemohli tušiť o čom rokujú, pretože nemali materiály, nevedeli o nich a rokovalo sa priamo na rokovaní vlády. Vláda nie je záujmový krúžok,” vyjadril sa Robert Fico. Poznamenal, že keď viedol vládu on, pred každou vládou bolo stretnutie s poradcami a ku každému materiálu mal oficiálne stanovisko, ktoré konzultoval s poradcami a ministri boli vždy informovaní o programe.

“Ako je možné, že včera Matovič zvolal vládu a dnes tam nebol? Mám sa domnievať, že sedí niekde so sudcom a prokurátorom a špekulujú, koho ďalej zavrú tento týždeň? Aby prekryli ďalšie prúsery, ktoré majú,” rozhovoril sa šéf strany a poslanec Národnej rady SR.

“Všetci sme počuli, že po celoplošnom testovaní má dôjsť k uvoľneniu lockdownu. To, čo dnes predniesol minister Krajčí a potvrdil do určitej miery minister vnútra je už mimo reality. Aby nás niekto kontroloval cez SMS, že kam ideme a čo ideme robiť, to je niečo, čo s demokratickým štátom nemá nič spoločné,” dodal Fico.

Zdroj/Foto/Video: Facebook/Robert Fico