Hoci expremiér Robert Fico už odstúpil zo svojej funkcie , na vysokých postoch ostávajú jeho blízki príbuzní. Pozrite, kde pracuje expremiérova sestra či bratranec!

 

Robert Fico nie je ani zďaleka jediný z rodiny, komu sa podarilo dostať na vysoký post. V roku 2009 vyšlo najavo, že sestra Roberta Fica Lucia Chabadová sa dostala na Generálnu prokuratúru Trnku do odboru osobitného určenia. Hoci sa takýto exkluzívny posun v kariére podarí len prokurátorom s 10-ročnou praxou, na Chabadovú ako stážistku sa táto podmienka nevzťahovala. Trnka aj Ficova sestra sa k veci odmietli vyjadriť. Tento odbor má na starosti najzávažnejšie kauzy a prípady, a to aj stíhanie politikov. Chabadová sa vydala za prokurátora Chabadu ml. Ide o syna známeho advokáta, ktorý zastupoval Ivana Lexu a iné osoby z káuz.

Na mediálne výslnie sa dostal aj brat Roberta Fica Ladislav vďaka firme HF Steel, ktorá ktorá bola zapletená v kauze stavby predraženej diaľnice R1 pri Nitre za vlády Roberta Fica. Nakoniec sa stratila časť účtovníctva a firma skončila na chate v Modre, rovnako ako v prípade Bašternáka, zanikla a polícia stíhanie zastavila. O celom prípade písal aj nebohý novinár Kuciak.

Do povedomia sa v posledných dňoch dostal aj  expremiérov bratranec Rastislav Rybanský, ktorý je momentálne šéfom kancelárie predsedu vlády Petra Pellegriniho. Po jeho boku pritom pracoval aj v minulosti, keď Pellegrini pôsobil ako  podpredseda vlády pre investície a informatizáciu.

Zdroj/Foto pravda.sk, sme.sk, aktuality.sk, hitky.sk, youtube, facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.