Predseda Smeru-SD Robert Fico na utorkovej tlačovej komisii vyhlásil, že premiér Igor Matovič je mimo zmyslov, a že vláda stratila akúkoľvek autoritu a nemá šancu zabezpečiť zmenu. Fico kritizoval a spochybnil rokovania premiéra s Ruskou federáciou o dodávkach ruskej vakcíny Sputnik.

“Neexistuje žiadna oficiálna objednávka na dva milióny kusov takejto vakcíny a rovnako nie je ani žiadne potvrdenie, že by takéto niečo bolo k dispozícii,” povedal Robert Fico a odvoláva sa na kontakty Smeru-SD v Rusku. “Jednoducho povie nejaký príbeh a je presvedčený, že tento príbeh je pravdivý… Premiér so zdravým rozumom nemôže povedať, že keď on riadil pandémiu, boli sme najlepší na svete, a že dnes, keď to riadia odborníci, sme najhorší na svete,” uviedol s názorom, že je to urážka.

Predseda Smeru-SD informoval, že vyzbierali už niekoľko desiatok tisícov podpisov za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách. Podľa jeho názoru je potreba výmeny vlády a nejakého nadobudnutia dôvery vo vzťahu k nej.

Aj naďalej budú zbierať podpisy, avšak poukázal na medializovaný list z jednej nemocnice, kde vedenie zakazovalo podpisovať referendum v nemocnici a jej ubytovacom zariadení. Uviedol, že ide o trestný čin marenia referenda spolu s prípravou, pričom vyzval generálnu prokuratúru, aby to preskúmala.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook/Robert Fico, Igor Matovic