Slovensko ešte nikdy nečelilo takej surovej vražde investigatívneho novinára, aká sa odohrala v uplynulých hodinách! Dvadsaťsedemročného Jána Kuciaka našli s priateľkou Martinou surovo popravených v ich dome. Ján, umrel na strelné zranenia hrudníka, jeho priateľka bola objavená s prestrelenou hlavou!

 

Mladý pár, ktorý mal celý život pred sebou, našli zastrelený v ich domčeku vo Veľkej Mači pri Galante, ktorý len prednedávnom kúpili a poctivo pracovali na jeho renovácií. Tej sa už, bohužiaľ nedožili. Talentovaný mladík Ján Kučiak pracoval pre portál aktuality.sk a vo svojej práci sa zameriaval najmä na oblasť daňových podvodov a mafiánskeho prostredia. Svoju prácu miloval, no je veľmi pravdepodobné, že práve ona ho pripravila o život.

Predpokladá sa, že príčinou tejto krutej a brutálnej popravy, môže byť fakt, že sa stal nepohodlným človekom, keďže sa venoval aj obrovským daňovým podvodom, v ktorých figurovali také mená ako Kočner, Smer ( Fico, Kaliňák… ) …..

Táto brutálna vražda nenechala nikoho chladným a okrem policajného prezidenta sa vyjadril aj premiér Róbert Fico. Ten ostro odsúdil zločin tejto úkladnej vraždy a sľúbil, že sa vytvorí špeciálny vyšetrovací tím, ktorý bude poverený vyšetrením smutného prípadu. V špeciálnej skupine bude mať svoje zastúpenie Ministerstvo vnútra, Národná kriminálna agentúra Prezídia Policajného zboru, Slovenská informačná služba, Generálna prokuratúra a tiež Úrad špeciálnej prokuratúry. Spoločne sa im snáď podarí vypátrať vraha i prípadného objednávateľa tejto surovej vraždy!

Na margo smutného prípadu Róbert Fico ešte sľúbil štedrú odmenu, ktorá sa pohybuje až vo výške milióna eur. Bude udelená tomu, kto poskytne informácie vedúce k objasneniu zločinu. Ak  teda disponujete nejakou informáciou môžete sa obrátiť na notoricky známe policajné číslo 158.

Toto sú tváre vzastrelených obetí! Celý život mali ešte pred sebou……

Zdroj/Foto: aktuality.sk, cas.sk, facebook