Robert Fico si na tlačovej konferencii neodpustil ostré slová na adresu premiéra Igora Matoviča. Taktiež sa obul aj do vlády a ako správny opozičný politik kritizoval všetko a všetkých.

“Nemôže nejaký hygienik povedať, že tento človek nemá trestnoprávnu zodpovednosť, lebo ja si to myslím,” vyjadril sa Fico. Predseda smeru-SD na štvrtkovej tlačovej konferencii uviedol, že poslanci Národnej rady SR, ktorí prišli na mimoriadnu schôdzu parlamentu 28. decembra 2020 a boli pozitívni na ochorenie Covid-19, porušovali zákony. Podľa jeho názoru poslanci s ochorením na Covid-19 nemali čo robiť v parlamente a dopustili sa trestného činu šírenia nákazlivej choroby.

“Vyženieme ich cez referendum. Kradnú a sú neprofesionálni,” povedal Robert Fico na Matoviča a spol. “Matovič vyplakáva na NAKA a je roztrasený ako cigareta, keď príde pred jeho dom tridsať ľudí,” uviedol rozhorčený Fico pred mikrofónom.

Napokon dostal otázku aj na svojho bývalého kolegu Pellegriniho, ktorý mal v roku 2019 odletieť vládnym špeciálom do Dražďan. “Ja nie som politická sviňa ani politický chrapúň a nebudem sa vyjadrovať k Pellegrinimu,” zodpovedal na otázku novinárke.

Zdroj: TK | Foto: Facebook/Robert Fico, Igor Matovic